|
LTC heeft vanmiddag een belangrijke zege geboekt op Blauw Wit 34 uit Leeuwarden. De Assenaren speelden misschien niet hun beste wedstrijd, maar waren op de belangrijke momenten net iets scherper als de thuisclub. Tevens had keeper Jelle van der Veen een zeer groot aandeel in de zege van de ploeg van Wattimury en Nunumete.
Eerste helft. flitsende start LTC.
Bij de Assenaren was ten opzichte van vorige week een wijziging. Rene Hoogeveen speelde weer als rechtsback, ter veure van Rick Muller.
LTC begon uitstekend aan de wedstrijd, Mark Krist stuurde met een splijtende crosspass Marcel Lubbers goed weg over links. Die kwam vervolgens goed door over de linkerkant van het veld, en had een uitstekende pass op Johan van Dijk, die had vervolgens geen enkele moeite om de openingstreffer te maken 0-1. Een uitstekende start dus voor de Assenaren, die het erg goed doen in dit seizoen. Het won tweemaal op rij, en was deze wedstrijd dus ook zeer goed begonnen.
Toch kwam de thuisploeg daarna beter in de wedstrijd, en probeerde LTC onder druk te zetten. Dit lukte ook vaak in de eerste helft, na een kleine 10 minuten had dit al bijna resultaat. Een verre ingooi kwam voor de voeten van een speler van de thuisploeg, die twijfelde niet schoot de bal goed in, maar Jelle van der Veen die later zal uitgroeien tot de absolute man van de wedstrijd keerde de inzet met verve.
Iets later kreeg de thuisploeg een penalty, omdat er te nadrukkelijk contact zal zijn geweest volgens de leidsman. Maar Jelle van der Veen toonde zich een echte penaltykiller, en ging uitstekend naar de hoek en redde erg knap. De hoekschop die daarna volgde was ook erg gevaarlijk, en kon bij de tweede paal bijna nog worden binnengewerkt.
Daarna was het een wedstrijd die vrij rommelig was, beide ploegen wilden wel, maar tot echt goed voetbal kwamen ze niet.
Maar echt in de problemen kwam de ploeg van hoofdtrainer Wattimury die aan zijn eerste seizoen bezig is niet. De Drenten stonden over het algemeen goed, en de ploeg uit Leeuwarden miste de scherpte op tot echte goede uitgespeelde kansen te komen. De Asseneren waren in de 23 ste minuut meer een keer dreigend, Rene Hoogeveen loste een hard laag schot dat door de doelman maar net kon worden gekeerd.
Matig schouwspel.
Daarna blijft de wedstrijd matig, de inzet is er wel bij de beide elftallen maar tot echte grote doelkansen kwam men niet. Blauw Wit 34 was af en toe nog gevaarlijk, maar vanwege de matige eindpass werd het nooit echt gevaarlijk, hetzelfde geldde eigenlijk voor LTC: Dat niet in de problemen kwam, maar in aanvallend opzicht gewoon te kort kwam: Toch had Rob Schreuder in de 45 ste minuut de wedstrijd misschien al kunnen beslissen, op aangeven van David Modderman die goed naar rechts was uitgeweken schoot Schreuder de bal over. Niet veel later was het rust, LTC ging met een voorsprong de kleedkamer in; terwijl de Leeuwarders misschien wel meer hadden verdiend.
Tweede helft: Wedstrijd blijft matig.
Ook de beginfase van het tweede bedrijf verliep matig, de Drenten bleven vrij makkelijk overeind; maar moesten toch altijd uitkijken voor de gelijkmaker van Blauw Wit 34. Het eerste kwartier was intussen al weer verstreken, en er was op heden nog weinig gebeurd. Plots floot de scheidsrechter opnieuw voor een dubieuze handsbal voor een speler van LTC, de leidsman legde de bal op de stip. Maar opnieuw kwam Jelle van der Veen als winnaar uit de strijd en sleepte de ploeg er opnieuw doorheen.
Gelijkmaker Blauw Wit 34.
Toch kwam de thuisploeg ongeveer vijf minuten later op gelijke hoogte. Een goede aanvaller over de linkerkant van het veld leverde de gelijkmaker op. De invaller van de Friezen reageerde zeer goed op een pass vanaf links, en schoof het leer beheerst binnen. 1-1. Daarna hadden de Assenaren het even moeilijk, en kwamen met de schrik vrij toen een goal (terecht) vanwege buitenspel werd geannuleerd.
LTC pakt toch nog de winst.
Ruim en kwarier voor het einde van de wedstrijd, kwam LTC met een mannetje meer te staan. Omdat David Modderman over rechts doorgebroken was, zo beoordeelde de leidsman het ook en gaf de Leeuwarder een rode kaart. MIsschien een zware straf omdat de scheidsrechter eerder ook zo'n moment van de keeper van de Friezen (leek hands te maken) niet als opzettelijk beoordeelde. De Assenaren drukten daarna Blauw Wit 34 ver terug op de eigen helft. De Drenten voetbalden veelvuldig op de helft van de Friezen en kregen ook kansen. Zo was Jarno Buist, die aanvallend ook zeer goed aanwezig was op een pass van Johan van Dijk bijna doeltreffend. de bal ging net voorlangs de goal dichtbij de 1-2. ook daarna kregen de Drenten kleine kansjes, maar vooralsnog leverde dit geen schade op voor de thuisploeg die het geluk dit seizoen ook nog maar zelden aan zijn zijde heeft. In de 84ste minuut is er een goede pass van Jarno Buist op David Modderman, de verdediger van de thuisclub maakt een taxatiefout en vervolgens van David op de goal af. Oog in oog blijft die uiterst kalm, en verschalkt met een geplaatst balletje in de lange hoek de keeper van de Friezen. De Assenaren blijven daarna vrij eenvoudig op de been.
Na het laatste fluitsignaal is de opluchting dan ook groot bij LTC, het deed vanmiddag hele goede zaken en zag dat dan ook terug in de competitie. Met een fraaie gedeelde tweede plek, weliswaar hebben PKC 83, en Viboa een iets beter doelsaldo. Dus er werd met een grote glimlach naar de ranglijst gekeken, en daar had vanmiddag vooral keeper Jelle van der Veen een groot aandeel in. Over twee weken komt nummer twee PKC 83, dit beloofd een zeer interessant duel te worden waarin we opnieuw getest zullen worden door een ploeg die normaal gesproken in de hoofdklasse thuishoort; maar die vanmiddag ook niet verder kwam dan 2-2 tegen Grijpskerk.
Opstelling LTC. Jelle van der Veen. Rene Hoogeveen, Herman Timmer( 54 min Rick Muller) Mark Krist, Jarno Buist. Robbie Bulthuis, Mark Hofsteenge( 86 min Machiel Boelens) Johan van Dijk, Rob Schreuder( 71 min Rijan Stel) Marcel Lubberts. David Modderman
Op de site: www.wiebebuist.come2me.nl staan foto's van de vanmiddag gespeelde wedstrijd.
Ingezonden door David Helder.
|