|
Komende zaterdag neemt LTC het op tegen Drenthina uit Emmen. Deze ploeg staat knap in de middenmoot. De Emmenaren zijn dit moment terug te vinden op een 8e stek met 11 punten uit negen duels. Dat zijn er precies 4 meer als LTC, en dat terwijl de ploeg van Gerrie Benes ook nog eens een duel minder heeft gespeeld. Na een goede start waarin de Emmenaren zelfs een poosje met de top meedraaiden, gaat het nou allemaal wat minder. Drenthina begon de competitie goed met zeges op Leeuwarder Zwaluwen en Grijpskerk.
Daarna speelde de ploeg nog vijf maal gelijk. Men verloor alleen van Holwierde en van The Knickerbockers uit Groningen. Verder draait men naar behoren. Drenthina promoveerde net zoals LTC naar de eerste klasse, en maakte dus ook gebruik van een klassering bij de eerste drie die dus recht gaf op promotie. Topscoorder bij de Emmenaren is de van Titan overgekomen Peter Koops die tot nog toe 5 maal het net wist te vinden. Verder waren er dit seizoen nog enkele nieuwe spelers te bewonderen bij Drenthina. De Drenten hebben vooral een ervaren ploeg, en dat zijn ook dingen die je op eerste klasse niveau natuurlijk nodig bent.
LTC en Drenthina speelden ook in het afgelopen seizoen tegen elkaar. Heel toevallig speelden de Assenaren de eerste competitiewedstrijd ook tegen Drenthina, de toen reeds gepromoveerde Emmenaren wonnen toen vrij knap met 1-2 in Assen. Robbie Bulthuis bracht de Assenaren toen nog aan de leiding, maar gaandeweg de wedstrijd vorderde en vorderde was de toen nieuwbakken tweedeklasser met 1-2 toch te sterk. De wedstrijd in Emmen was een prooi voor het toen goed spelende LTC, dat daar reeds met 1-2 wist te winnen.
De Assenaren leken de weg omhoog te hebben gevonden, na goede zeges op Leeuwarder Zwaluwen 0-3, en op Grijpskerk 1-0 was afgelopen zaterdag Olde Veste 54 uit Steenwijk tegenstander. LTC moest in Steenwijk aantreden op kunstgras, dit was een ondergrond waar de Drenten weinig ervaring mee hebben: Waar je zult denken dat je de warming-up gewoon op het kunstgrasveld mocht doen, niets was minder waar want de Assenaren moesten uitwijken naar een klein bijveldje. Over deze wedstrijd kunnen we kort zijn, want dit duel was verreweg het zwakste duel wat de Assenaren lieten zien die middag van de competitie. LTC was in deze wedstrijd wel gehandicapt omdat er een aantal mensen ontbraken, maar dit mag eigenlijk niet als excuus gelden. Waar je zult denken dat het de nummer 2 van de ranglijst goed partij wilde bieden, maar het tegenovergestelde gebeurde. De Assenaren lieten zich in dit duel simpel als speelbal gebruiken, hier wisten de Steenwijkers dan ook dankbaar gebruik van te maken want halverwege de wedstrijd was de stand al 2-0. Hier kwamen de Drenten nog goed mee weg. In de tweede helft ga je er natuurlijk vanuit dat er een pittig woordje was gesproken, maar LTC ging gewoon op dezelfde voet verder. Binnen twee minuten lag de 3-0 dan ook al in de mandje achter keeper Tom Eulink. Ook daarna was er nog een fase dat Olde Veste 54 dat zeker bij de topvier gaat eindigen; LTC zelfs op een flink pak slaag had kunnen trakteren. Mede doordat het wel erg makkelijk ging, gingen de Steenwijkers een beetje mee in het spelletje van de Assenaren. Mede doordat Olde Veste 54 slordiger werd in de passing kwamen de Assenaren in de laatste 20 minuten een aantal keren in de buurt van het doel van de Steenwijkers. Vooral Marcel Lubberts liet dit zien, maar bij de Assenaren ontbrak de scherpte op vooralsnog iets terug te kunnen doen. Toch kon LTC nog een keer juichen, Tim Korenhof die in de tweede helft binnen de lijnen kwam was een van de weinigen die deze middag wel kon terugkijken op een aardige wedstrijd. Hij was dan ook verantwoordelijk voor de 3-1. Maar dit was logischerwijs meer een doekje voor het bloeden.
De wedstrijd zaterdag tegen Drenthina moet eigenlijk 3 punten opleveren. Maar dan zal het wel een stuk beter voor de dag moeten komen als afgelopen zaterdag het geval was, in dat duel creëerde men vrijwel helemaal niks. Zeker als je maar twee keer op het doel schiet heb je dan ook weinig recht van spreken. Hopelijk kan men zaterdag in elk geval wel de beleving op brengen, het zal hoe dan ook moeten gebeuren tegen de geroutineerde Emmenaren. Toch zullen de elf spelers die binnen de lijnen staan het moeten doen.
Tot zaterdag. LTC-Drenthina begint komende zaterdag om 14:30. We rekenen op jullie massale aanwezigheid. Ingezonden door David Helder.
|